Zmiana pasty do zębów a ich barwa

Witam, niedawno zmieniłem pastę do zębów z colgate na elmex (pomarańczowa- przeciw próchnicy). Od tamtego czasu zauważyłem, że po każdym myciu zębów stają się one coraz bardziej żółte. Wiem o współczynniku RDA, więc być może "colgate" miała dość wysoki ( brak informacji od producenta) to jednak coraz bardziej żółte zęby nie są powodem do dumy. Zdrowo się odżywiam, więc zaczyna mnie to zadziwiać jeszcze bardziej. Polecona przez stomatologa. Efekt odświeżenia jamy ustnej też jest bardzo krótki.

Z treści mniemam ,że chciałby Pan zapytać czy to normalne i czy się niepokoić , nie spotkałem się jeszcze z obiektywną obserwacją na temat zmiany koloru po zmianie pasty ( nie dotyczy to past wybielających o zresztą dość dyskusyjnej skuteczności).
Raczej nie ma to nic wspólnego ze scieralnością pasty , raczej z zawartością fluoru i skutecznością jego wbudowywania , tak naprawdę zęby z dużą ilością fluoru są bardziej żólte od tych z mniejszą zawartością fluro w postaci hydroksyapatytu.
Ale jak już mówiłem nie spotkałem się z obiektywną obserwacją zmiany koloru po tak krótkimmczasie.