Zmiana plastrów antykoncepcyjnych na tabletki hormonalne u 35-latki

Mam pytanie odnośnie plastrów evra stosuje je od kilku miesięcy i są dobrze tolerowane przez mój organizm. Jednak dwie koleżanki, które ostatnio było w klinice stwierdziły, że odradzono im je bo było kilka ciąż więc nie ma gwarancji tak jak przy tabletkach. Mam już dwójkę dzieci i mam 35 lat zmieniłabym może na jakieś tabletki tylko które są takie? że nie powodują stanów depresyjnych. Jestem pogodną osobą, a powizieciu novoyette tabletek chciało mi się płakać i tyle. Prosiłabym o radę

Aleksander Ropielewski

Żadna z metod antykoncepcji nie daje 100% skuteczności i należy się z tym liczyć. Odnośnie doboru doustnej antykoncepcji hormonalnej to zależne jest to od indywidualnej tolerancji i osobniczych reakcji, dlatego nie mogę stwierdzić, który preparat na pewno nie będzie powodował u Pani zniżek nastroju.