Zmiana pory brania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Skończyłam pierwsze opakowanie tabletek teraz mam przerwę, zawsze brałam je o 10 wieczorem. W sobotę mam wziąć 1 tabletkę z drugiego opakowania. Czy mogę ją zażyć w godzinach rannych? Nie zmieni to skuteczności tabletek? I jeszcze chciałam zapytać o zwiększenie się brzucha, ponieważ zawsze miałam płaski brzuch a teraz się powiększył i wystąpił problem z wydalaniem. Czy to skutek tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

najlepiej byłoby zażyć 2 tabletki w odstępie 12 godzin, bez 36-godzinowej przerwy. Jeżeli chcesz dokonać zmiany godzin przyjmowania tabletek od nowego opakowania ważne będzie, by pierwszą tabletkę przyjąć wcześniej, po 6,5-dniowej przerwie, a nie po 7,5-dniowej przerwie. Co do działań niepożądanych znajdziesz odpowiedzi na naszym forum, a powiększenie obwodu brzucha może być właśnie jednym z takich objawów.

Pozdrawiam!