Zmiana preparatu antykoncepcyjnego

Zmieniam tabletki ze środka o schemacie 24+4 na tabletki 21+7. Dodam, że opakowanie 24+4 brałam tylko przez miesiąc, wcześniej 3 miesiące stosowałam krążki. W związku z tym mam pytanie, kiedy mam zacząć przyjmować nowe tabletki w schemacie 21+7, ponieważ lekarka powiedziała mi, że w 1 dzień okresu natomiast z ulotki wynika, że po skończeniu wszystkich tabletek (czyli chyba razem z placebo) poprzedniego środka. Teraz nie wiem co powinnam zrobić, aby nie zajść w ciążę. Czy muszę zabezpieczać się po zmianie tabletek przez kolejne 7 dni?

Witam serdecznie! W przypadku zmiany złożonego preparatu hormonalnego należy stosować się do zaleceń producentów. Ci podają, iż rozpoczęcie przyjmowania nowego preparatu powinno mieć miejsce w dniu po przyjęciu ostatniej tabletki poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego nie zawierającej substancji czynnych. Przy stosowaniu się do powyższej zasady nie ma wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia. Pozdrawiam