Zmiana preparatu antykoncepcyjnego Ovulastan na Vibin

kiedy zacząć stosować vibin, jeśli zmieniam tabletki z ovulastanu na vibin właśnie? lekarz powiedział że jak skończę opakowanie ovulastanu to przerwa jak wykle 7 dni i później zaczynam vibin, ale z ulotki wnioskuję co innego(że powinnam zacząć stosować bez przerwy albo pierwszego dnia miesiączki- na to jest już za późno bo dziś 6 dzien przerwy), co mam zrobić, proszę o szybką radę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę postąpić tak jak zalecił Pani lekarz, czyli rozpocząć przyjmowanie preparatu Vibin po 7 dniowej przerwie. Proszę się nie niepokoić - takie postępowanie także jest opisane w ulotce oraz umożliwia zachowanie ciągłości antykoncepcji.