Zmiana rozrostowa w kanale odbytu

.Panie doktorze mam na kolonoskopii taki opis:C20--.W kanale odbytu zmiana rozrostowa. zagieciu watrobowym płaski polip o sr 3-4 cm W esicy liczne uchyłki oraz pomiędzy 30 a 28 cm trzy polipy o srednicy15-18mm.W odbytnicy na 15 cm płaski 12 mm poliporaz od 10cm az do kanału odbytu zmiana rozrostowa z tendencja do krwawienia kontaktowego . Obejmujaca 2\3 obwodu.Prosze mi powiedziec czy to moga byc juz przerzuty?Dziekuje:)

Kod C20 oznacza nowotwór złośliwy odbytnicy. Z tego co pani pisze jest to rozpoznanie endoskopowe. Nie można na tym etapie stawiać 100% rozpoznania, a już na pewno nie można określać stopnia rozrostu, ani przerzutów. Często takie rozpoznanie można postawić po ewentualnym rozpoznaniu śród operacyjnym,a następnie histopatologicznym.