Zmiana rytmu wypróżniań

Witam Co oznacza zmiana rytmu wyproznien? Ja od zawsze wyprozniam sie raz dziennie rano. Jest to normalny stolec. Jesli powiedzmy 2 razy w tygodniu wyproznie sie luznym stolcem tez raz dziennie, albo np zdarza sie rzadko, ze jedno wyproznienie jest normalne, a za 2h jest to luzny stolec (nie biegunka), poszarpany, to mozna sie zastanawiac co jest nie tak? Mam 31 lat. Pozdrawiam
31 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Dolegliwości mogą być związane ze zmianą diety, zaburzeniami czynnościowymi pracy jelita grubego (zespół jelita drażliwego, pojawiający się najczęściej pod wpływem stresu), niewydolności zewnątrzwydzielniczej trzustki lub nawet chorobami zapalnymi i nowotworowymi jelit. Objawy o których Pan pisze zdecydowanie wymagają dokładnej diagnostyki (badanie na obecność pasożytów i badanie ogólne kału, badanie kału na obecność krwi utajonej, kolonoskopia). Proszę zgłosić się do lekarza POZ, który wdroży odpowiednie postępowanie.