Zmiana Sertraline na Seronil

Brałem 2lata sertraline100mg na depresję,teraz psychiatra zmienił na seronil.powiedzial że sertraline mam odstawić od razu-100mg brałem rano i jutro zamiast tego wziąć 20mg seronilu.mowi że asertin jest w organizmie,a niedługo seronil zadziała.czy to prawda?mozna tak od razu rzucić lek który Się brało kilka lat? Dodam że chodzę na psychoterapię,ale i dr i psychoterapeuta mówią że u mnie leki są KONIECZNE. Słyszałem o objawach odstawiennych,czasem nie mijają+wprowadzanie nowosci-to nie rewolucja?

Jeśli ma Pan wątpliwości warto rozmawiać z lekarzem, który odstawienie i jego rytm ustalił. Będzie potrafił najpełniej wyjaśnić sytuacje w Pana konkretnym przypadku. Zachęcam także do omawiania swoich wątpliwości podczas psychoterapii- być może nie ma Pan zaufania lub dobrej relacji ze swoim lekarzem? Omówienie i zrozumienie da szanse na zmianę i wzrost zaufania w relacji z lekarzem.