Zmiana skórna, która boli przy dotykaniu i utrudnia siedzenie

Witam, w okolicach górnej części nóg przy pośladkach zrobiła mi się fioletowa (ciemna) zmiana skórna, która boli przy dotykaniu i utrudnia siedzenie wokół niej jakby schodziła skóra. Niestety w internecie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, jednakże chce powiedzieć, że pojawiła się ona kilka dni temu i mam wrażenie że wciąż rośnie, ulgę przynosi np. kąpiel i posmarowanie kremem. Co robić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję wizytę u lekarza, bez obejrzenia zmiany nie da się postawić diagnozy.
Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.