Zmiana skórna na ramieniu u 5-latka

witam. zauważyłam u syna (5lat) na wysokości obojczyka mały krwiaczek wypełniony krwia, wypukły. wygląda to jak wypukły pieprzyk wypełniony krwią. byłam z tym u lekarza rodzinnego, który stwierdził,że nie wie co to jest ale też nigdzie dalej nas z tym nie pokierował. do jakiego lekarza powinnam się z tym udać? czy jest to coś groźnego, niepokojącego? dodam,ze syn ma już to ponad tydzień. z góry dziękuje za odpowiedź. pozdrawiam natalia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dziecko nie miało wcześniej takiej zmiany, najpewniej ma ona charakter pourazowy. Może być także wynikiem ugryzienia czy też ukąszenia. Jeśli zmiana jest duża, ew. nie zmniejsza się, warto udać się do specjalisty chirurga.