Zmiana skórna na udzie

Witam, tydzień temu pojawiła się pierwsza zmiana skóra na udzie - mała, półcentymetrowa, lekko czerwona i chropowata plamka. Dziś, prawie na pośladku zauważyłam inną, tym razem 10 cm, również chropowatą. Co to może być? dodam że mam 24 lata, plamy nie swędzą.

Objawy te mogą występować w łupieżu różowym Gilberta .Początkowo występuje jedna zmiana przez tydzień dwa po czym pojawiają się plamy różowe na tułowiu i kończynach choroba jest związana z osłabieniem , stresem oraz z ogniskiem siejącym. Nie obejmuje skóry twarzy. Wykwity nie swędzą . Trwa 8 tygodni przechodzi samoistnie. Łagodzenie zmian możemy uzyskać przez stosowanie np. Tannohermalu Lotio.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.