Zmiana śródpłaskonabłonkowa dużego stopnia

Dzień dobry, dziś otrzymałam wyniki cytologi Oto wynik:. Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego. Zmiana śródpłaskonabłonkowa dużego stopnia (HSIL). (tym dysplazja średniego i dużego stopnia CIS/CIN ll/CIN lll) . Skierowanie na kolposkopię z weryfikacją histologiczną. Ginekolog powiedziała,że to dziwny przypadek ponieważ nie mam nadżerki. Proszę wyjaśnić z kąd to się wzięło i czy to może być rak.

Małgorzata Panek

Zmiana wymaga weryfikacji. Może być to związane z infekcją HPV. Nie można postawić diagnozy raka na podstawie badania cytologii. Jest to badanie przesiewowe i ewentualne nieprawidłowości wymagają dalszej diagnostyki.
Proszę zastosować się do zaleceń lekarza.
Pozdrawiam.