Zmiana tabletek antykoncepcyjnych a problemy z cerą i włosami

1,5 miesiąca temu zmieniłam tabletki yaz na microgynon. Ginekolog zaproponował tą zmianę z powodu zerowego libido i migrenowych bólów głowy. Po miesiącu brania microgynon zauważyłam zmiany.. Włosy przetłuszczają mi się dużo bardziej, cera zrobiła się tłusta z tendencją do wyprysków. Przy yaz, cera była sucha i idealnie gładka. Czy ta zmiana jest chwilowa i wynika z samego faktu zmiany hormonu i z czasem minie, czy tak już będzie zawsze, zakładając, że to yaz po prostu dobrze działał na skórę?

Jest prawdopodobne, iż pogorszenie kondycji cery jest związane ze zmianą preparatu. Jednak pierwszy miesiąc stosowania to za wcześnie, aby stwierdzić, czy zmiana jest trwała. Proszę zintensyfikować domową pielęgnację i obserwować cerę przez minimum 3 miesiące stosowania nowych tabletek.