Zmiana tabletek antykoncepcyjnych a skuteczność antykoncepcyjna

czy zmieniając tabletki antykoncepcyjne jednofazowe dwuskładnikowe Midiana na Vibin o takim samym składzie czyli 3 mg +0,03mg trzeba bylo je zażyć po 7 dniowej przerwie czy z pierwszym dniem krwawienia, bo ja zażyłam po 7 dniowej przerwie, ponieważ pani ginekolog nie poinformowała mnie jak mam je wziąć a potem za tydzień współżyłam ale dodatkowo zabezpieczaliśmy sie prezerwatywą tylko ze akurat wtedy nam się zsunęła i martwię sie czy w ogóle te tabletki działały. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zażywając pierwszą tabletkę z nowego preparatu po 7 dniowej przerwie postąpiła Pani prawidłowo. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana - nie ma powodów do niepokoju.