Zmiana tabletek antykoncepcyjnych Cilest na Novynette a siedmiodniowa przerwa

Witam. Mam pytanie odnośnie zmiany tabletek Cilest na Novynette- zrobiłam po cileście 7 dniowa przerwe, a potem zaczęłam brać novynette. czy jest zachowana ciągłość antykoncepcyjna? dla pewności zachowałam tygodniową abstynencję, ale nie wiem czy to wystarczy? boję się, że mogę być w ciąży, gdyż 7 dnia przerwy kochałam się z narzeczonym, a następnego dnia zaczęłam brać novynette. proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku zmiany preparatu o wyższym stężeniu hormonów na niższy ( czyli tak jak tu) należało nie robić przerwy 7dniowej lub stosowac prezerwatywy w tym czasie. Szansa na ciąże nie jest duża ale nie można jej wykluczyć.