Zmiana tabletek antykoncepcyjnych - czy jestem zabezpieczona?

Mam pytanie w sprawie zmiany tabletek. Do tej pory, przez ostatnie 4 miesiące, brałam tabletki antykoncepcyjne A***. Teraz zmieniam na C*** po 7-dniowej przerwie bez tabletek. Przez te 7 dni bez tabletek lekarz kazał mi zastosować jakieś dodatkowe zabezpieczenie z powodu ryzyka niewchłonięcia się tabletki w ostatnim tygodniu przyjmowania A*** (przy 16. tabletce po 5 godzinach od zażycia pojawiły się lekkie wymioty). Oczywiście przez te 7 dni bez tabletki stosowałam dodatkowe zabezpieczenie. Teraz, po 7 dniach przerwy, zmieniam tabletki na C***. Czy już od 1. tabletki będę całkowicie zabezpieczona? Czy powinnam przez jakiś czas jeszcze stosować dodatkowe zabezpieczenie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Przy zmianie tabletek można nie robić 7-dniowej przerwy i od razu przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania.

Jeżeli jednak zastosowała Pani tę przerwę, to mimo iż ochrona powinna być pełna od 1. tabletki, uważam, że bezpieczniej jest stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni.

Pozdrawiam!