Zmiana tabletek antykoncepcyjnych i pęcherzyki na jajniku

Witam jestem na antykoncepcji hormonalnej, miałam teraz badanie usg i wykryto mi liczne pęcherzyki do 7 mm w jajniku. Czy to oznacza, że tabletki nie działają prawidłowo? Pani doktor zaleciła mi zmianę tabletek na te same ale z mniejszą przerwą między cyklami, ale dopiero po skończeniu tego opakowania. Czy jestem zabezpieczona przed ciążą?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani antykoncepcję regularnie nie ma powodów do obaw. Warto wykonać kontrolne badanie USG za miesiąc.