Zmiana tabletek antykoncepcyjnych i przesunięcie okresu

Witam, tabletki biorę od 2 mies. ale zmieniłam markę.Mój lekarz powiedział bym zaczęła juz dzisiaj(4 dzień okresu,tylko naturalnie zabezpieczać musze się dodatkowo)i moje pytanie jest takie:czy mogę przez pierwsze 3 miesiąc brać po 20 tabletek miesięcznie by 'ustawić' sobie okres na inne dni?Potem juz normalnie,bo chcę go przesunąć o 3 dni,a nie chcę brać 3 opakowań na raz bo po 3 miesiącach będę miała znów problem a innego rozwiazania nie znalazłam.Do kiedy powinnam się dodatakowo zabezpieczać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek w 4 dniu cyklu to dodatkowe zabezpieczenie należy stosować przez okres 7 dni. Może Pani przesunąć krwawienie zmniejszając liczbę tabletek do 20 przez 3 kolejne opakowania. Ochrona przed ciążą zostanie zachowana.