Zmiana tabletek antykoncepcyjnych na Dionelle

Witam, piszę ponieważ bardzo boje się tabletek, które zapisał mi ostatnio mój ginekolog...Przez dwa lata brałam silvie 20 i wszystko było w porządku, jednak teraz przepisał mi tabletki dionelle. Wiem, że są nowe, jednak opinie jakie przeczytałam na ich temat mnie przerażają i bardzo się ich boję, bardzo prosiłabym o radę oraz opinię na ich temat. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli obawia się Pani zmiany antykoncepcji hormonalnej, proszę porozmawiać o tym ze swoim lekarzem ginekologiem. W takim przypadku najlepiej byłoby bowiem nie zmieniać preparatu antykoncepcyjnego. Proszę tylko pamiętać, że skuteczność obydwu preparatów jest właściwie identyczna.

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Reakcja na konkretny preparat zależy od uwarunkować konkretnego organizmu.