Zmiana tabletek antykoncepcyjnych na inne. Zrobić 7-dniową przerwę?

Po konsultacji z lekarzem postanowiłam zmienić tabletki D*** 35 na Y***. Lekarz nic nie mówił, żeby nie robić przerwy, a ja zasugerowałam się ulotką, która dopuszczała dwa rozwiązania (zrobić przerwę lub nie). Zrobiłam przerwę. Dziś jest trzeci dzień bez tabletki i nowe pigułki miałam zamiar przyjąć pierwszego dnia po przerwie. Z tego co teraz czytałam, nie powinnam robić przerwy ze względu na mniejszą ilość hormonów, ale skoro już zrobiłam, to czy konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy tydzień przyjmowania nowego preparatu? A może mogę przyjąć tabletkę już dziś robiąc tylko dwa dni przerwy? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż obecnie nie mogę skonsultować się z lekarzem, możliwe byłoby to dopiero za tydzień. Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Podczas przechodzenia ze złożonego preparatu antykoncepcyjnego na inny także złożony dopuszczalne są dwie opcje. Można zachować lub pominąc 7-dniową przerwę. Nie wymagane są dodatkowe metody antykoncepcji w trakcie takiej zamiany.