Zmiana tabletek antykoncepcyjnych na krążek NuvaRing

Aktualnie jestem w 7 dniowej przerwie na tabl.anty. DostaŁam krwawienie z odstawienia. chce zmienić metodę antykoncepcji i zamiast kolejnego opakowania tabletek skracam przerwę i 6 dnia wkładam krazek nuvaring. Moje pytanie: czy krazek zadziała odrazu i będę w ciągu zzabezpieczona jak przy kolejnych tabletkach czy musze odczekać 3 dni aż zacznie wydzielać hormony, czy mogę zażywać antybiotyk unidox solutab który jest rozpuszczalny do picia? Podobno nie powien wpływać na skuteczność antykoncepcji

Jeśli postąpi Pani jak w opisie, ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana. Antybiotykoterapia może obniżać skuteczność hormonalnych metod, więc podczas brania antybiotyku i 7 dni po zakończeniu terapii proponuję stosować dodatkową metodę barierową. Przypominam, że jednofazowe, dwuskładnikowe tabletki miały 12 godzin "tolerancji" w razie opóźnienia przyjęcia tabletki, natomiast w przypadku krążka dopochwowego jest to tylko 3 godziny.