Zmiana tabletek antykoncepcyjnych na krążki dopochwowe

WITAM! Biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette, aktualnie 7dzien nowego opakowania. Chciałabym zmienić metody antykoncepcji na krażek Nuvaring. Prosze o poradę czy po 7dniowej przerwie zamiast zażycia tabletki wkładam krążek? Czy ochrona zostaje nienaruszona? Czy w inny sposób przejsc z tabletek na krążek. Czekam na odp i z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do ginekologa celem odpowiedniego postępowania.