Zmiana tabletek antykoncepcyjnych na plastry

Witam, przechodzę z tabletek 24+4 na plastry. Wg ulotki plastrów powinnam poczekać do wystąpienia krwawienia. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę (24), dziś powinnam wziąć placebo, a w niedzielę zaczynałabym kolejne opakowanie. Dodatkowo od niedzieli do wczoraj miałam delikatne plamienie. Czy powinnam poczekać do okresu i wtedy założyć plaster? Czy też plaster założyć już dzisiaj, zamiast placebo? Może powinnam wziąć w niedz. (w sobotę - ostatnie placebo)? Z góry dziękuję za pomoc!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Należy poczekać do momentu pojawienia się krwawienia miesiączkowego ( z odstawienia) czyli po wybraniu 4 tabletek placebo. Pierwszy plaster przykleja się w ciągu pierwszych 24 godzin krwawienia miesiączkowego.