Ovulastan a Ovulastan Forte

Witam ! mam odtrotne pytanie: czy przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych z ovulastanu forte(ee 00,3) na ovulastan (ee 00,2 po zrobionej 7 dniowej przerwie w 8 dniu wzięcia tabletki jest się całkowicie zabezpieczonym czy trzeba się zabezpieczać dodatkowo ?? zastanawiam się jakie są różnice pomiędzy ovulastan a ovulastan forte, które lepiej brać? z mojego punktu wiedzenia różnica pomiędzy ovulastan a ovulastan forte to tylko niższa cena ovulastan. Niestety nie mam ulotki ovulastan forte, wiec cieżko mi cokolwiek samej wywnioskować, a może taka zmiana byłaby dla mnie korzysta. Skutki uboczne ovulastan trochę mi przeszkadzają, a opinie o ovulastan forte są bardzo dobre, więc chętnie bym zamieniła tabletki antykoncepcyjne na inne. Bardzo proszę o opinie na temat ovulastan oraz wskazanie różnic pomiędzy ovulastan a ovulastan forte.

Witam! W przypadku zmiany tabletek na inne, o mniejszej dawce hormonów optymalnie byłoby nie robić 7-dniowej przerwy i od razu po zakończeniu ovulastanu forte przejść na ovulastan. W przeciwnym razie ochrona antykoncepcyjna może zostać zmniejszona a dodatkowe zabezpieczenia należy stosować podczas tygodnia przerwy i w trakcie pierwszego tygodnia stosowania nowego preparatu.