Zmiana tabletek antykoncepcyjnych w trakcie opakowania

Witam! Przyjmowałam do tej pory takie a nie inne tabletki, od następnego opakowania miałam zastąpić te innymi. Zgubiłam jednak ostatni listek starych (po 7 dniach przyjmowania). Czy mogę teraz od razu zacząć brać nowe? Czy powinnam zrobić znowu przerwę i czekać na krwawienie? Jeśli mogę rozpocząć branie nowych tabletek, to czy powinnam przyjmować je do konca opakowania, czy wziąć tylko 14 tabletek (tak, żeby w sumie było 21 dni) i wtedy zobić przerwę? Mieszkam zagranicą i nie mogę szybko skonsulować się z lekarzem, a powinnam dziś przyjąć kolejną tabletkę. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie uda się znaleźć starego opakowania, to najbezpieczniej jest zrobić 7 dni przerwy i rozpocząć nowe. Jeśli przyjęła Pani co najmniej 7 tabletek ze starego blistra, dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne. Jeśli jednak tabletek było mniej, proponuję stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas przerwy i 7 dni stosowania nowego opakowania.