Zmiana tabletek: czy robić przerwę?

Witam. Ginekolog przepisał mi Q*** jako alternatywę dla C***. Mam skończyć Q**** (brany oczywiście z przyczyn zdrowotnych nie jako anty) i zacząć Q. Jednak czy mam Q przyjąć bezpośrednio następnego dnia po ostatnim Q**** (jako, że to lek hormonalny i niby w jakimś stopniu hamujący owulację podobno) czy poczekać do krwawienia (które występuje u mnie 2-3 dni po ostatniej tabletce)?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Proszę przyjąć bieżące do końca i zrobić 7dniową przerwę. W dniu pojawienia się krwawienia proszę przyjąć pierwszą tabletkę nowego preparatu.
Taki schemat postępowania zapewnia Pani całkowite zabezpieczenie, dlatego nie musi Pani stosować dodatkowych metod zabezpieczenia w trakcie przerwy, jak i na początku cyklu.

Pozdrawiam.