Zmiana tabletek i obfitsze plamienia u 21-latki

Witam, zażywam tabl nze wzgl na plamienia zostały zmienione na r(ze słabszych na mocniejsze) pani doktor kazała przyjąć 1 tabl w 1 dniu miesiączki, ale plamienia są na tyle obfite ze ciężko będzie rozpoznać czy to "już" Czy mogę wiec przyjąć nie robiąc przerwy miedzy opakowaniami? czy po 7 dniowej przerwie( 8 dnia) czy ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana a jeżeli nie to przez jaki czas stosować dodatkowe zabezpieczenie? proszę o szybką odpowiedź dziękuję, pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli występują u Pani obfite krwawienia to nie powinno być problemu z rozpoznaniem pierwszego dnia miesiączki. Musi Pani przyjąć 1 tabletkę w dniu gdy rozpocznie się krwawienie czyli według tego jak lekarz radził. Jeżeli natomiast wystąpi przerwa między preparatami to proszę stosować dodatkową antykoncepcję przez kilka dni. Pozdrawiam.