Zmiana tabletek i współżycie bez zabezpiczenia

Proszę pilnie o odpowiedź, gdyż jestem załamana. Przyjmowałam Sylvie 20, zaproponowano mi zamiennik Artilla. Przyjęłam wczoraj pierwszą tabletkę, ale zrobiłam to po 7 dniowej przerwie, bo Artilla ma taki sam skład jak Sylvie 20, więc uznałam, że zachowam się tak jakbym brała kolejne opakowanie Sylvie 20. Czy popełniłam błąd? W tym czasie współżyłam, także bez zabezpieczenia. Jakie jest ryzyko ciąży?

Witam,
przyjęła Pani tabletki prawidłowo.
w czasie 7 dniowej przerwy na krwawienie z odstawienia (tabletek Sylvie) nie powinno być ryzyka zajścia w ciążę.
Jednak przy zmianie tabletek w pierwszym cyklu zalecałabym ochronę dodatkową.