Zmiana tabletek - kiedy przyjąć nową?

Mam pewien problem. Otóż brałam m****** zmieniłam je na inne tabletki s***** z powodu złego samopoczucia. Pani doktor kazała mi je wziąć w pierwszy dzień miesiączki w trakcie 7-dniowej przerwy, natomiast na ulotce jest napisane, że nowe tabletki należy brać po 7-dniowej przerwie. Proszę o wyjaśnienie mi tej niejasności. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zmiana preparatu hormonalnego powinna się odbyć zgodnie z zaleceniami Pani lekarza prowadzącego. Oznacza to, że powinna Pani przyjąć pierwszą tabletkę podczas krwawienia, które wystąpi podczas 7-dniowej przerwy. Teoretycznie również metoda, która jest opisana w ulotce, jest prawidłowa, aczkolwiek, by zachować skuteczność antykoncepcji, proszę postąpić zgodnie z zaleceniem specjalisty.