Zmiana tabletek Loestrin na Cerelle

Witam. Przez 6lat bralam Yasmin jednak ze wzgledu na migreny miesiac temu lekarz przepisal mi Loestrin 20 jednak przez prawie caly blister mialam krwawienia. Dzisiaj dostalam Cerelle i zapimnialam zapytac kiedy zaczac je brac? Wczoraj wzielam ostatnia pigulke Loestrinu czy dzisiaj zaczac brac Cerelle a czy zrobic przerwe na okres? Zwlaszcza ze mialam krwawienia w czasie brania ostatnich pigulek..?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Cerelle należy zastosować bezpośrednio po ostatniej tabletce Loestrin (zawierającej subst. aktywną). W przypadku przerwy na okres przez pierwsze 7 dnia wskazana jest dodatkowa metoda antykoncepcji.