Zmiana tabletek na inne o tym samym składzie. Czy wystapią skutki uboczne?

Dzień dobry! Od pewnego czasu brałam tabletki antykoncepcyjne, których niestety teraz nie ma w aptekach. Mój lekarz polecił mi inne o takim samym składzie (są one odpowiednikiem tamtych). Chciałam się dowiedzieć i upewnić czy w tym przypadku zrobić 7-dniową przerwę po zakończeniu opakowania i zacząć przyjmować nowe, czy owa przerwa jest niepotrzebna. Chciałam również wiedzieć czy jest możliwość, żebym od nowych tabletek przytyła skoro ich skład jest taki sam jak starych. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Skoro został Pani przepisany odpowiednik poprzedniego preparatu to Pani postępowanie nie powinno ulegać zmianie. Może Pani wykonać 7dniową przerwę, a jeżeli termin krwawienia Pani nie odpowiada może Pani rozpocząć przyjmowanie preparatu w pierwszym dniu przewidywanej przerwy.
Jako że preparat ma ten sam skład chemiczny, to mechanizm działania leku, możliwe działania niepożądane są takie same. Jeżeli zatem w ostatnim czasie nie przytyła Pani, to teraz też nie powinno dojść do wzrostu masy ciała.
Pozdrawiam