Zmiana tabletek - po co?

Moja córka ma 18 lat, w wieku 16 lat miała wycinany torbiel na lewym jajniku. Obecnie okazało się, że ma torbiel na prawym. Lekarz przepisala Y... leczniczo i antykoncepcyjnie. Córka przyjęła je bardzo dobrze, po miesiącu okazało się, że torbiel się wchłonęła, lecz pani doktor powiedziała, że za 3 miesiące ma przyjść na wizytę i po zmianę tabletek na inne. Moje pytanie: czy zmiana tabletek jest konieczna? Dlaczego pani lekarz chce wprowadzić zmianę Y... na inne? Dodam, że córka nie miała robionych badań hormonalnych, czuje się po nich dobrze. Po co ta zmiana? Czy jest konieczna?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pytanie powinna Pani zadać przede wszystkim lekarzowi, który leczy Pani córkę! Nie wiem, jaki jest jego zamysł, ale na pewno nie ma zamiaru zaszkodzić Pani dziecku. Jeśli uznał, że należy zmienić preparat, to ma ku temu jakieś powody, a więc jest to konieczne. Być może nowy preparat ma mieć mniejszą zawartość hormonów, trudno mi powiedzieć...  Jeśli jest Pani zadowolona z rezultatów leczenia, to chyba powinna mieć Pani zaufanie do lekarza. Bez zaufania relacja pacjent - lekarz nie ma sensu.

Pozdrawiam!