Harmonet a Regulon

Witam, od ponad roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne regulon jednak po ostatniej wizycie lekarz zmienił mi je na tabletki harmonet. Obecnie jestem w 5 dnu przerwy wiec z tego co powiedział mi lekarz nowe tabletki powinnam zaczac przyjmować po zakączeniu 7 dniowej przerwy. Jednakże w ulotce tabletek harmonet wyczytałam iż podczas zmiany z inny tabletek na te własnie należy je przyjmować następnego dnia po zakończeniu dotychczasowego opakowania.Czy powinnam je przyjąć tak jak powiedział lekarz? Czy nowy cykl należy rozpocząć już z nowymi tabletkami antykoncepcyjnymi, w tym przypadku z harmonetem, czy może trzeba jakoś dłużej stosować poprzedni lek i na nowy przechodzić jakoś stopniowo? I czy przy przejściu z regulonu na harmanet mogą wystąpić jakieś niepożądane efekty uboczne dla organizmu? Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza. Jeżeli ma Pani wątpliwości Proszę się z dr skontaktować.