Zmiana tabletek Vibin Mini na NuvaRing

Dzień dobry, stosowałam złożone tabletki antykoncepcyjne ( Vibin mini ) i postanowiłam zmienić je na NuvaRing. Mój ginekolog powiedział, że krążek powinnam założyć pierwszego dnia cyklu( pierwszego dnia krwawienia).Wybrałam wszystkie tabletki z blistra wedle reguły, poczekałam trzy dni na miesiączke i wtedy założyłam NuvaRing. Lekarz wspominał mi, że jest to zmiana na środek z mniejsza ilością hormonów, więc powinnam cały miesiąc stosować dodatkowe zabezpieczenie, czy to prawda?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli postąpi Pani tak jak wspomniał lekarz można być pewnym o bezpieczeństwo i pełną ochronę.