Zmiana tabletek w połowie opakowania?

Po długiej przerwie wróciłam do brania tabletek lekarz mi tym razem zapisał n******* jestem na 12. tabletce strasznie się czuje, straszny ból nóg, nerwowość. Byłam u lekarza i zmienił mi tabletki na M************ te co kiedyś brałam. Mam pytania, chciałabym najkorzystniej z tego wybrnąć. A więc:Czy jakbym teraz na tej 12. tabletce zakończyła branie N******* to kiedy najprawdopodobniej dostane miesiączkę? Czy może zacząć na następny dzień nie kończąc N********, zacząć brać M*********? Czy też tak można? Zależy mi na tym bardzo, normalnie bym dokończyła N******** ale 1.09. mam urlop i nie chciałabym mieć miesiączki, która by mi wtedy wypadła.Proszę bardzo o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest dokończenie aktualnego opakowania tabletek oraz rozpoczęcie nowych BEZ robienia przerwy. Miesiączka nie wystąpi, ochrona powinna być cały czas pełna (a schemat jest zarejestrowany, więc pewny).