Zmiana tabletek z Yasminelle na Vixpo

witam, biorę tabletki yasminelle, lekarz zmienił mi na vixpo, jednak chciałabym przesunąć krwawienie o kilka dni i brać tabletki bez przerwy. czy mogę, po 2 dniach brania nowych tabletek zrobić przerwę, tj. brać: 1 dzień yasminelle, 2 dzień vixpo, 3 dzień vixpo, 4, 5, 6, 7 dzień tabletka placebo z blistra vixpo ? czy będzie to bezpieczna konfiguracja, czy lepiej nie robić przerwy z odstawienia i brać oba blistry bez przerwy? bardzo będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ oba preparaty mają dokładnie ten sam skład, jak najbardziej może Pani tak postąpić. Nie ma powodów do niepokoju - skuteczność antykoncepcyjna będzie zachowana.