Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 5 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana terminu krwawienia i stosowanie antykoncepcji hormonalnej

zażywam leki jeanine, po pierwszym opakowaniu nie zrobiłam przerwy i zaczełam kolejne opakowanie ale po tygodniu brania drugiego opakowania zrobiłam przerwe 7- dni jak ostatnią tabletkę zażyłam w sobotę to pierwszą z trzeciego opakowania mam zażyć w sobotę czy w niedziele?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, w tej sytuacji kolejny blister należy rozpocząć od niedzieli. Niestosowanie przerwy po każdym blistrze może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych i zaburzeń płodności w przyszłości. Wzrasta również ryzyko wystąpienia działań niepożądanych stosowanych tabletek antykoncepcyjnych.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy