Zmiana terminu krwawienia i stosowanie antykoncepcji hormonalnej

zażywam leki jeanine, po pierwszym opakowaniu nie zrobiłam przerwy i zaczełam kolejne opakowanie ale po tygodniu brania drugiego opakowania zrobiłam przerwe 7- dni jak ostatnią tabletkę zażyłam w sobotę to pierwszą z trzeciego opakowania mam zażyć w sobotę czy w niedziele?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji kolejny blister należy rozpocząć od niedzieli. Niestosowanie przerwy po każdym blistrze może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych i zaburzeń płodności w przyszłości. Wzrasta również ryzyko wystąpienia działań niepożądanych stosowanych tabletek antykoncepcyjnych.