Zmiana terminu przyklejenia plastra antykoncepcyjnego a ryzyko zajścia w ciążę

odkleił mi sie trzeci plaster w środę powinnam odkleić go w piątek, nie chciałam przyklejać nowego na 2 dni więc stwierdziłam ze przykleję plaster w w srodę i zmienię dzien zmiany plastra, zapomniałam i przykleiłam go tak jak zawsze w piatek, w sobotę w nocy uprawiałam seks nie było wytrysku, jakie sa szanse na zajscie w ciąze, powinnam zazyć tabletkę 72h jak mineło juz 40 godzin, jestem w stanie przyjąć ja w okolicy 60 h wtedy będe miała kontakt z moim lekarzem.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.