Zmiana torbielowata z cienkimi, nielicznymi przegrodami w głowie trzustki

Zmiana torbielowata z cienkimi, nielicznymi przegrodami średnicy 3 cm w głowie trzustki.W aspiracie z torbieli obecne pojedyncze makrofagi oraz materiał białkowy.Co to znaczy?Badanie płynu wykazało stosunkowo niską aktywność amylazy i wysokie stężenie CEA? (płyn z 1torbieli CEA -629,42 n/MI amylaza 256 IU/L z 2. CEA -602,06 ng/MI amylaza 192 IU/L Czy to rak? Obraz EUS w połączeniu z badaniami biochemicznymi płynu wskazuje możliwość cystadenoma mucinosum. Co to znaczy? Czy to rak? Co mnie czeka?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Załączone badania mogą wskazywać na występowanie nowotworu łagodnego. Proszę udać się na wizytę kontrolą do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.