Zmiana trybu życia na aktywny a zanik miesiączki

Witam mam 19 lat Spóźnia mi sie okres juz 10 dni i nie wiem co mam zrobic. W ostatnim czasie zupełnie zmieniłam swój styl życia z biernego na bardzo czynny. Duzo ćwiczę, gram w gry zespołowe. W sumie czynność sportowa przypada na co drugi dzień. Bardzo sie boje co to moze byc. W internecie czytałam ze niektórym kobietom spóźnia sie po kilka tygodni/miesięcy. Oraz ze sportsmenkom dochodzi do zatrzymania.Czytałam rownież o gorących kapielach i zażywaniu polopiryny czy to bezpieczne ?

Witam!
Gratuluję zmiany tylu życia - tak trzymać :)))
Pani dolegliwości moga mieć związek z tym co pani podaje ; oczywiście jeżeli miesiaczka sie wkrótce sie nie pojawi warto umówic sie na wizytę u pani lekarza , celem wykonania USG ; jeśli wszystko będzie OK warto wytrwać w tym trybie , a cykl po pewnym czasie sie unormuje
pozdrawiam