Zmiana w jamie ustnej na wyrostku zębowym

Dzień Dobry, Niedawno zrobiło mi się coś w jamie ustnej, na wyrostku zębowym przy podniebieniu twardym - na wysokości zęba trzonowego. Początkowo była to krostka. Przy naciśnięciu językiem, pękła. Po dwóch dniach zrobiło mi się coś, co przypomina dużą, rozległą aftę. Są trzy białe plamki otoczone czerwonym rumieniem. Afty już miewałam, ale na błonie śluzowej dolnej wargi. Tym razem martwi mnie fakt, że oprócz miejsca, którym zrobiło mi się to "coś", zaczyna boleć mnie co raz w

Dzień dobry. Afty mogą występować na śluzówce całej jamy ustnej, a więc również na podniebieniu. Jeżeli zaczyna Panią boleć w różnych miejscach może mieć Pani rozległą infekcję. Często jest to objaw ogólnego osłabienia organizmu. Proszę skonsultować się u lekarza stomatologa ponieważ przy bardzo rozległej aftozie trzeba czasem wziąć antybiotyk. Serdecznie pozdrawiam, dr Urszula Jarosz.