Zmiana w miejscu ugryzienia przez kleszcza

Kilkanaście lat temu zostałem ugryziony przez kleszcza. Kleszcz bardzo szybko został usunięty i nie pamiętam, żeby cokolwiek mi się działo po ukąszeniu. Natomiast do dnia dzisiejszego w miejscu ukąszenia mam jaśniejszą skórę, taki jasny (jakby bez pigmentu) owal dookoła miejsca ukąszenia (o średnicy nie przekraczającej 1 cm). Obecnie już nawet mniej widoczny. Dodam, iż kleszcz ukąsił mnie wiele razy i w żadnym innym miejscu taki ślad nie pozostał. Czy to może coś oznaczać?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Nie jest to objaw boreliozy. Sądzę, że, jeśli nie powoduje to negatywnych objawów, to nie ma powodów do zmartwień.