Zmiana w płacie wątroby

Przekroje tchawicy i większych oskrzeli w granicach nowmy.Węzły chłonne śródpiersia w badaniu przeglądowym bez cech powiększonych węzłów chłonnych.W prawym płacie wątroby najpewniej w s.VII widoczne jest ognisko hipodensyjne wielkości 7mm-obraz nie specyficzny. Fragmentarycznie widoczna jest zmiana ogniskowa torbielowato-sklerotyczna okolicy szyjki i kłowy lewej kości ramiennej, bez odczynów okostnych, bez cech destrukcji warstwy korowej. Wn Obraz ss. I,II,III,IV PL budzi podejrzenie patologii podejrzenie patologii oskrzelików- obraz niespecyficzny w rozpoznaniu należy wziącvpod uwage zmiany zapalne i swoiste.Wskazane USG wątroby do oceny zmiany ogniskowej wątroby. Wskazane poszerzenie diagnostyki częściowo widocznej zmiany ogniskowej lewej kości ramiennej- na piewszym miejscu o badanie rtg, w uwidocznionym zekresie obraz wskazuje na zmianę łagodną- torbiel tętniakowata? Mama czuje się dobrze, wyszła wczoraj ze szpitala w którym zrobiono badanie Tk, usg jamy brzusznej, bronchoskopie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, prawdopodobnie ognisko w wątrobie jest to zmiana o charakterze łagodnym jednakźe wskazana jest rozszerzona diagnostyka i obserwacja zmiany. Prosze o wykonania USG jamy brzusznej i wykonanie badań laboratoryjnych np. AFP czy tez CEA. Pozdrawiam