Zmiana w prawej piersi - czy mam się obawiać?

Witam.

Moje pytanie dotyczy piersi. Otóż wykrył u mnie lekarz w prawej piersi kulkę, którą jak się dotyka rusza się, nie boli. Skierował mnie na badanie usg, czy powinnam się obawiać najgorszego? Mam 21 lat.

Proszę o odpowiedź.

21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Proszę się nie martwić na zapas. Lekarz zlecił badanie USG, gdyż może być ono pomocne w ustaleniu pochodzenia zmiany. Statystycznie w 80% przypadków zmiany wykrywane w piersiach nie oznaczają choroby nowotworowej. Wynik badania proszę skonsultować z lekarzem kierującym.