Zmiana w wątrobie w USG brzucha

Lekarz internista skierował mnie na badanie kontrolne usg brzucha ze względu na bóle brzucha po cesarskim cięciu (22 miesiące temu zabieg cc). W dniu dzisiejszym lekarz, który robił usg znalazł zmianę w wątrobie - wątroba niepowiększona o prawidłowej echogeniczności. W prawym płacie wątroby widoczne jest nieco niejednorodne ognisko normoechogenne o wym. 20x15 mm o niejasnym charakterze. Zlecił konsultacje i internista oraz wskazanie do wykonania badania TK proszę o inform. czy mam się obawiać

Przede wszystkim powinna Pani zrobić badanie TK lub zrobić ponownie USG na lepszym aparacie ( takim który pozwala określić na przykład przepływy tkankowe, itp) u innego lekarza. Najlepszym specjalistą do leczenia w takiej sytuacji jest hepatolog. Badanie USG i konsultacje hemotologiczną można uzyskać w klinice Melita, w której pracuję.
Diagnostyka takich zmian może wymagać zrobienia kilku badan obrazowych ( USG, TK, NMR) aby ustalić ich charakter choć z reguły mają one charakter łagodny.