Zmiana zachowania, agresja i płaczliwość

od paru, moze wiecej niz paru, dni, czesto placze, jak jestem sama to prawie zawsze. Agresywnie lub placzliwie reaguje na zmiane planow, nie mam sily na nic, duzo spie. Większość ludzi mnie denerwuje lub przeraza. W szkole(klasa maturalna) unikam ludzi, trudno mi sie skupic. Miałam tak dwa lata temu, wtedy nawet etapy okaleczania się i upijania się. Teraz, mimo, że jest dobrze i od prawie roku jestem w cudownym związku, mój nastrój znowu zaczął się pogarszać.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Witam!
Na tak postawione zagadnienie, nie sposób odpowiedzieć w prosty sposób. Bez dokładnej i wnikliwej rozmowy, którą może Pani przeprowadzić i wydaje mi się, że powinna Pani, w gabinecie specjalisty, np psychoterapeuty. Wydaje mi się, że boryka się Pani z różnymi nieuświadomionymi konfliktami psychicznymi, które własnie dają, w Pani przypadku, takie objawy jak płaczliwości i zdenerwowanie, oraz trudności w relacjach z ludźmi. Może być to jakiś rodzaj depresji, którą można zdiagnozować i leczyć, poznając jej przyczyny, psychoterapią.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Proszę się skonsultować z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Podobne objawy oprócz tego, że są uciążliwe i przynoszą cierpienie mogą zwiastować poważne zaburzenia- depresyjne lub osobowości. Diagnoza i rozpoczęcie terapii powinno pomóc- ustabilizować nastrój i nauczyć nowych, adaptacyjnych form regulowania emocji.