Zmiana zachowania i snu oraz napady agresji u 4-latki

Witam, mam problem z 4 letnia córka, otóż od pewnego czasu pojawiły się u niej zaburzenia zachowania.. Napady agresji, krnąbrna.. Niepokoją mnie też zaburzenia snu.. Zrywa się z łóżka krzyczy, kopie.. Wygląda trochę jakby lunatykowala bo nie ma z nią kontaktu i ciężko ją uspokoić.. Często też się po prostu budzi i nie chce dalej spać..

Dzień dobry.
Przyczyn takiego żachowania dziecka może być kilka np.znacząca zmiana w życiu dziecka, długotrwały stres, przyczyny neurologiczne, trudna stresująca sytuacja.Proszę spróbować porozmawiać z dzieckiem, posłuchać co mówi kiedy się budzi w nocy. Jeżeli sytuacja będzie trwała proszę umówić się z córką do psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Proszę skonsultować dziecko w pierwszej kolejności z neurologiem dziecięcym. Jeśli neurologicznie badania wypadną dobrze to jeszcze psycholog.
Pozdrawiam AM