Zmiana zachowania po urodzeniu dziecka

Witam! mam na imie Magda i mam 21 lat, mam tez synka 7 miesiecznego i chłopaka od czasu ciazy wszystko mnie denewuje. Jak sie po kłócę z chłopakiem to mam take nerwy ze go uderze a nawet rzucam jakimis przedmiotami i nie panuje nad soba o wszystko sie jego czepiam ze sie kapie ze siedzi przed kompem ze jedzie do kolegi itd.... jak synek nie chce wieczorem zasnac to tez mnie szal dopada.. i nie wiem co mam dalej robic prosze o pomoc;((

Na pewno zgłosić się po pomoc do psychologa, terapeuty. Wyraźnie widać, że o coś "oskarża" Pani chłopaka. Może nieświadomie, ale jednak. Być może nie ma go przy Pani, gdy go Pani potrzebuje. Porozmawiajcie o swoich oczekiwaniach partnerskich i poczuciu obowiązku opieki nad dzieckiem. Dziecko potrzebuje obojga rodziców, atmosfera krzyku, złości nie służy zdrowiu dziecka. Ono potrzebuje poczucia bezpieczeństwa psychicznego i dojrzałych rodziców. Obowiązki należy dzielić na dwoje. I dawać dziecku wiele miłości. Ono teraz jest bezradne, ale czuje co wydarza się w rodzinie. Być może warto by było, aby zbadała Pani poziom hormonów, one bowiem "odpowiedzialne" są za wzrost agresji.

Dzień Dobry Pani,

Proszę niezwłocznie udać się do psychologa, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Albo do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, gdzie bezpłatnie otrzymałaby Pani pomoc i wskazówki jak zadbać o siebie.

Proszę nie czekać...

Życzę Pani zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl