Zmiana zachowania u 15-miesięcznego dziecka

Mój syn ma 15 , 5 pół miesiąca. W ostatnim czasie zrobił się bardzo dziwny : - nie woła jak wczesniej mama i tata - czasem obraca sie wokół siebie -najgorsze to ze niechce jesc jak widzi miske z papka to od razu sie odwraca( wczesniej tez był nie jadkiem ale jak dostał cos do reki to zjadał bez problemu) teraz to juz nie pomaga , ale jak dam mu kawałek sera to zje (chleba tez niechce jesc) -nie boi sie obcych ludzi daje reke naprzywitanie i macha

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zmiany zachowania u dzieci w tym wieku się zdarzają i często nie są patologią. Mogą być oczywiście objawem bardziej złożonych problemów. Jeżeli, uzna Pani z Mężem, że zachowanie jest bardzo niepokojące to proszę udać się do pediatry i psychologa, który oceni stopień rozwoju i będzie mógł postawić bardziej specjalistyczną ocenę i diagnozę. Pozdrawiam