Zmiana zachowania u córki

Od kilku tyg.(po swietach)moja corka wiek(18,5)zamieszk.w Berlinie dziwnie sie zachowuje.doprowadzila do rozstania z chlopakiem po 3 latach.poznala chlopakow wogole nie jej towarzystwo ktorzy cenia sobie wolnosc i swobode.zmienila styl ubierania malowania wszystko w zlym kierunku.jest bezczelna zbuntowana.brak slow.co mam robic.za 3 miesiace matura a ona nic nie robi ale planuje podroz do Meksyku sama lub z towarzystwem nam nie znanym.po wyladowaniu na tzw.autostop.jestesmy bezradni.

Dzień Dobry,
To może być bunt tzw. młodzieńczy. Trudno jednak definitywnie cokolwiek zdecydować bo za mało jest informacji na przykład czy w rodzinie Państwa nie zdarzyło się coś ważnego co mogło popchnąć córkę do takich zachowań. Na pewno stawianie oporu najczęściej powoduje jeszcze większy bunt z drugiej strony rozumiem ze trudno to Państwu zaakceptować takie zachowania i macie Państwo sporo niepokoju o córki przyszłość. Proponuję terapię rodzinną. To zwykle jest kilka spotkań - interwencji terapeuty, które mogą wszystkim pomóc zrozumieć swoje potrzeby nawzajem.Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam. Cieżka sprawa. Jeśli rozmowy z nią nie pomogą i nie zmieni zdania, to zrobi swoje, ale czasem dziecko chce zeby rodzice zareagowali i w ten sposób okazali miłość, wiec może to pomoże.

Dzień dobry,
To bardzo bolesne dla nas, rodziców, gdy przestajemy rozumieć zachowania naszego dotychczas grzecznego dziecka. Nie akceptujemy podejmowanych przez niego decyzji, nie podoba nam się jego wygląd i wybór towarzystwa. Piszą Państwo o typowych problemach rodziców nastolatka. Wiem, że nie musi to być dla Was pocieszenie, szczególnie, że martwicie się o przyszłość Waszego dziecka- matura! Co prawda córka jest dorosła ale nie wiem, czy samodzielna finansowo czy też zależna od Państwa decyzji dotyczących finasowania jej pomysłów. Tak czy inaczej warto rozmawiać o tym, jak córka może zadbać o swoje bezpieczeństwo i zapytać jaki ma pomysł na swoją edukację.
Pozdrawiam
Małgorzata Mont